Īstais – oriģināls vai kopija?



Nereti ir dzirdēts jautājums, - kā var zināt, vai mēs esam īstie viens otram? Vienmēr taču ir šaubas! Tomēr Īsta Mīlestība Gaida iedrošina sagaidīt savu īsto un vienīgo, kā tas ir noticis ar ļoti daudziem pāriem visā pasaulē.


Amerikāņu dziedātāja Rebecca St. James, gaidot savu īsto, sacerēja dziesmu Wait for me (Gaidi mani), kad vēl pat viņai nebija ne mazākās nojausmas, kas viņš ir. Nu jau kādu laiku Rebecca ir laimīgi precējusies (attēlos).

 

 

Tavs īstais nav cita īstais

Dievs mūs ir radījis attiecībām, un ilgas pēc otra cilvēka ir dzīves pamatā. Mūsu apziņā katram ir attēls „mans īstais”. Bet bieži mēs tomēr izveidojam attiecības ar īstā kopiju, nevis oriģinālu. Tāpēc ir tik daudz nelaimīgu attiecību. Vai nav tā, ka mēs dzīvojam kopā ar neīstajiem un arī paši neesam īstie, bet kopijas? Tā notiek, jo negribam būt vieni. Cilvēki saka: „Labāk kaut kādas attiecības, nekā vispār nekas”. Nereti mēs esam attiecībās vientulības, draugu, televīzijas vai pat vecāku ietekmēti. Tajā pat laikā mūsu sirds saka: „Kaut kas nav kārtībā, īsti nejūtos labi ar šo cilvēku.” Gadās, ka meitene pārguļ ar puisi, domādama, ka tādā veidā noturēs attiecības ar viņu. Seksuālo attiecību uzsākšana ar cilvēku, par kuru neesam pārliecināti, vai viņš ir īstais, lielākoties noved pie nelaimīgām attiecībām. To mēs redzam visapkārt: šķiršanās, bērni bez tēviem, neapmierinātība ar vīru/sievu un dzīvi.


Kāpēc sekss līdz laulībām  traucē atrast īsto?

Brīdī, kad meitene parguļ ar puisi, viņai smadzenēs izdalās tāda viela, ko sauc par oksitocīnu. Šī viela ir kā spēcīga līme, kas salīmē divus cilvēkus. Starp citu, oksitocīns izdalās arī tad, kad māte baro bērniņu ar krūti, tāda veidā sievietes smadzenēs tiek ierakstīts – „mans”. Līdz ar to, pārguļot ar jebkuru, arī ar neīsto, ķermenis dod signālu, ka piederat viens otram. Puišiem pēc pirmās seksuālās pieredzes hormoni dod signālu, ka vajag atkal un atkal. Tas tik ļoti ietekmē smadzenes, ka viņš nesaprot, vai mīl meiteni, vai viņas ķermeni, vai abus. Tik spēcīga ietekme uz mums ir seksam. Tāpēc, atturoties no seksa līdz kāzām, mēs palīdzam sev (īpaši puiši) saprast, vai mūsu attiecības būs ilgākas par mēnesi, gadu vai pat pieciem gadiem. Padomā! Cik ilgi puisis ar tevi draudzēsies, ja nebūs seksuālu attiecību – 2-3 mēneši?

Interesanti, ka dzīves laikā nevarēsim atcerēties visus cilvēkus, ar kuriem esam koķetējuši, bet tos, ar kuriem esam pārgulējuši, nekad neaizmirsīsim, to nevar izdzēst no mūsu atmiņas. 

Oksitocīns visspēcīgāk izdalās tieši pirmajā reizē, kad pārguļam. Ja vēlāk mums ir sekss ar dažādiem cilvēkiem, tad ar katru nākamo oksitocīns izdalās arvien mazāk. Tāpēc cilvēki, kam ir bijušas neskaitāmas attiecības, spēj pieķerties arvien mazāk un mazāk, līdz beidzot viņi saka, ka  mīlestības nav.

Kāda meitene, kas pieņēma lēmumu gaidīt ar seksuālajām attiecībām līdz kāzām, teica: „Negribu savam vienīgajam pēc pāris gadiem dāvināt izkošļātu košleni, un nevēlos tādu saņemt pretī” (Sigita, 18).


Uzdrošinies sapņot!

Pieņem savā sirdī lēmumu par gaidīšanu uz „oriģinālu” arī tad, ja tev jau ir bijušas dzimumattiecības. Nekad nav par vēlu sākt no jauna! (Paraksti apsolījuma kartīti.)

Tie jaunieši, kas lūdz par savu otru pusīti, uzticas, ka Dievs dos īsto un īstajā laikā...

Bībelē ir teikts: „Jo Es zinu, kādas Man domas par jums, saka tas Kungs, miera un glābšanas domas un ne ļaunuma un ciešanu domas, ka Es jums beigās došu to, ko jūs cerat.” /Jeremijas 29:11/


Balva par gaidīšanu

Ja esi pieņēmis lēmumu gaidīt ar seksuālajām attiecībām, nedomā, ka tas ir tikai emocionāls lēmums. Gaidīšana nozīmē arī pavisam praktisku sevis aizsargāšanu piecos veidos:

  1. Ķermeņa aizsardzība (nevēlama grūtniecība, aborts, seksuāli transmisīvās slimības (STS), ģenētiskās izmaiņas, seksuālā atkarība, nevainības zaudēšana, prezervatīvam nav 100% drošība);
  2. Emociju aizsardzība (salauzta sirds, depresija, bailes, vientulība, zaudēta pašcieņa, neticība sev, mazvērtības kompleksi, izmisums);
  3. Prāta aizsardzība (vainas apziņa, atmiņas dzīves garumā, iekāres domas, sevis negatīva kritizēšana, nespēja koncentrēties, vienaldzība;
  4. Nākotnes aizsardzība (nestabilas attiecības, nevēlamas laulības, neapzināta partneru salīdzināšana, atteikšanās no dzīves sapņiem, sabojāta reputācija, atstumtība)
  5. Gara aizsardzība (laulības pārkāpšana, atšķirtība no Dieva, iekšējs tukšums, nespēja pilnveidot raksturu, nespēja mīlēt, neveselīga morāle un vērtības, zema pašdisciplīna, egoisms).


Kā atšķirt kopiju no oriģināla?

  • Ar kopiju tu dzīvosi ilūzijās, ar oriģinālu dzīvosi realitātē
  • Kopija tev nedos garīgu piepildījumu, oriģināls – būs Dieva dots, ja gaidīsi
  • Kopijas trūkumi tevi kaitinās, oriģināla trūkumus tu nepamanīsi
  • Kopijas tu būsi gatavs iemainīt, oriģinālu – nekad


Kā dzīvot bez oriģināla?

  • Kamēr esi bez otras puses, tu pats esi oriģināls
  • Dzīvot tā, kā tas iepriecina Dievu, tevi pašu un iepriecinās tavu nākamo 
  • Attīsti sevi, pieņem solījumu gaidīt, saceri dziesmu vai dzeju, glabā sirdi tīru, iegūsti izglītību, gudrību, sporto utt.
  • Baudi dzīvi un gaidi seksuālās attiecības ar vīru/sievu jau tagad!

Amerikāņu dziedātāja Rebecca St. James, gaidot savu īsto, sacerēja dziesmu Wait for me (Gaidi mani), kad vēl pat viņai nebija ne mazākās nojausmas, kas viņš ir. Nu jau kādu laiku Rebecca ir laimīgi precējusies.

 

Autors: Dainis Pandars

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.