Esam viens otram īstie. Edgara un Katrīnas stāsts

Edgars un Katrīna Mazuri
Edgars un Katrīna Mazuri
Kāzu diena: 2014. gada 24. jūlijs
Pazīstami viens ar otru – divus gadus, kā pāris – septiņus mēnešus
Saderināšanās laiks: četri mēneši
Pirmā nakts: kāzu nakts
Vecums laulību dienā: Edgaram 24, Katrīnai 21
Edgars ir kinomāns, Katrīnai interesē pedagoģija, psiholoģija, teoloģija un filozofija.

Intervija mēnesi pēc kāzām

Kate: Ar Edgaru iepazinos pirms diviem gadiem, kad sāku studēt. Viņš bija pazīstams ar maniem draugiem. Tikāmies kopīgos pasākumos, taču savā starpā nesarunājāmies. Man bija deviņpadsmit, bet Edgaram divdesmit divi gadi.

Pēc gada uzaicināju Edgaru uz nelielu interviju sakarā ar darbu, kuru rakstīju, taču jāatzīst, ka man viņš vienkārši bija ieinteresējis, un es meklēju ieganstu, lai beidzot ar viņu sarunātos un uzzinātu ko vairāk.

Pirmajā tikšanās reizē man svīda rokas un drebēja kājas, kas šķita neparasti, jo neesmu īpaši kautrīga. Īsi pēc tam sākām sarakstīties, iet uz kino. Tomēr mani kaut kas biedēja mūsu vieglajā komunikācijā. Ar Edgaru es ātri vien atvēros un mēs varējām runāt par visu. Ātri kļuvām par labākajiem draugiem. Es jutu, ka Edgaram patīku, bet, nevēloties sabojāt lielisko draudzību, es viņu atgrūdu. Teicu, ka mums nekas neizdotos, ka es neesmu tam gatava, un citas lietas, kurām pati neticēju…

Pirmais skūpsts mums bija jaunajā gadā. Aizvien nespēju atcerēties, kāpēc tas tā notika. Tas bija negaidīti, bet zinu, ka līdz ar to skūpstu, es vairs neesmu pārstājusi iemīlēties viņā līdz pat šai dienai.


Vai jums ir bijušas attiecības līdz satikāt viens otru? Kā tikāt ar to galā?

Kate: Abiem iepriekš attiecības jau bija bijušas.

Edgars: Esam to apsprieduši un cenšamies atstāt tur, kur tam ir vieta- pagātnē.


Kā sapratāt, ka esat tie īstie un vienīgie?

Edgars: Katram no mums ir savi ideāli un Katrīnā es redzēju savējo. Tur arī mani meklējumi beidzās.

Kate: Es neticēju ideālajam vīrietim, bet Edgars ir mans ideālais - labākais draugs, padomdevējs, brālis, mīļotais vīrietis. Viņš man ir viss, tapēc mani nemāc šaubas par to, ka esam viens otram īstie.


Kas jums palīdzēja gaidīt, kādi bija lielākie izaicinājumi, vai noteicāt kādas robežas?

Kate: Bijām strikti noteikuši vietu Jēzum mūsu starpā. Edgaram šad un tad bija grūti. Protams, man arī, bet garīgās vērtības cēlām augstāk par laicīgajām. Pati neesmu augusi ticīgā ģimenē, gluži pretēji. No tā arī izrietēja pāris nepareizas izvēles. Taču savu ceļu pie Dieva atradu veiksmīgi pirms trīs gadiem. Turpretim, Edgars piedzima un tika audzināts kā kristietis. Gaidīšanai līdz kāzām es jēgu un loģiku apzinājos arī tad, kad pati nebiju kristiete.

Edgars: Mūsu nodomi vienam pret otru bija skaidri, tāpēc nebija tik grūti gaidīt.


Ko jūs ieteiktu tiem, kuri vel gaida savu otru pusīti?

Kate: Koncentrējieties uz sevis izkopšanu iekšēji un rūpējieties par savām attiecībām ar Dievu. Pārejais nāks pats, ja tāda būs Tā Kunga griba.

Edgars: Lūgt un nepadoties brīdī, kad nesaņem atbildi, jo tā nāks agri vai vēlu. Paļaujies uz Dievu!


Kas ir tās ipašības ko viens otrā novērtējat visaugstāk?

Edgars: Man visvairāk patīk savā sievā tas, cik ļoti viņa mani mīl. Tas, ka es viņai patīku ar visiem saviem plusiem un mīnusiem un tas viņu sajūsmina.

Kate: Es Edgarā visaugstāk vērtēju to, ka mums ir vienādas vērtības, varam atklāti runāt par visu un viegli rast kompromisu brīžos, kad raksturiem notiek sadursme. Viņš ir labs cilvēks, viņš nevēl citiem ļaunu, nav skaudīgs vai negodīgs. Viņā saskatu labu tēvu mūsu iespējamajām atvasēm un lielisku partneri kopīgai dzīvei.


Kāpēc ir vērts gaidīt?

Edgars: Ja jūties slikti un nepatīkami, zinot, ka partnerim ir bijušas attiecības pirms tevis, tad iedomājies, kā justos tu pats viņa vietā.

Kate: Gaidīt ir vērts, jo patiesi mīlot cilvēku, vispirms ir jāiemīl viņa dvēseles skaistums. Sekss ir tikai skaista dāvana, kas paredzēta laulībai. Ja esi stājies seksuālās attiecībās ar kādu pirms precies, tas var radīt liekas sirdssāpes Tev un tavam mīļotajam.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.